Łuszczyca - podstawowe informacje

Łuszczyca nie należy do przypadłości, z którymi walczy się w sposób łatwy i doraźny. Należy dodać, że w zależności od indywidualnych uwarunkowań danej osoby, choroba może przebiegać w różnych stopniach zaawansowania. Z uwagi na występowanie zmian skórnych praktycznie na całym ciele, osoby chorujące na łuszczyce bardzo często są stygmatyzowane, z uwagi na obawę zarażenia się ową chorobą. Nic bardziej mylnego – łuszczycą nie można „nabyć”, poprzez kontakt z osobą chorą. Pamiętajmy, że podstawą walki z każdym schorzeniem, jest prawidłowe nastawienie psychiczne – nastawienie pozytywne, dodajmy. A o depresji przy łuszczycy zapraszam do poczytania tutaj


Walkę z łuszczycą powinniśmy rozpocząć od odpowiedniej diety, dzięki której eliminujemy produkty wywołujące lub potęgujące zmiany skórne. Najczęściej do takich produktów należy nabiał oraz produkty tłuste. Niektóre z przypraw również mogą potęgować zmiany skórne. Reasumując, stosujemy zasadę eliminacji produktów, które nam szkodzą, stosując się jednocześnie do zasad zdrowego odżywiania.


Z uwagi na charakter choroby, bardzo ważnym aspektem w jej zwalczaniu jest odpowiednia pielęgnacja skóry skóry łuszczycowej. Skóra osoby chorej na łuszczycę jest sucha oraz popękana. Bardzo ważnym jest odpowiednie nawilżenie. Rynek oferuje sporo produktów, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia oraz niwelują efekty łuszczenia się skóry. Nie należy zapominać, że bardzo ważnym jest odpowiednie nawodnienie organizmu, bowiem nasz organizm w momencie braków pobierze zapasy, co zaowocuje spotęgowaniem dolegliwości skórnych.
 Sponsor wpisu sklep.kfd.pl odżywki i suplementy diety
 Sponsor wpisu sklep.kfd.pl odżywki i suplementy diety


W walce z łuszczycą bardzo ważnym jest, aby wszelkie
infekcje zostały do końca wyleczone, albowiem badania pokazały wpływ infekcji z występowaniem objawów łuszczycy. Pamiętajmy zatem, aby przestrzegać zasad higieny zdrowia.


W przypadku zaistnienia choroby, pomocne mogą się okazać kortykosteroidy. Z uwagi na miejscowe działanie, są aplikowane bezpośrednio na dotkniętą chorobowo skórą oraz swym przeciwzapalnym działaniem zmniejszają przykre dolegliwości. Należy jednak pamiętać, że stosowanie tego typu leków musi odbywać się za konsultacją lekarską.


Słowem końcowym pragnę wspomnieć o tym, że o kondycji osoby chorej na łuszczycę również decyduje stres. Może on doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry, a w niektórych wypadkach wywołać chorobę ze stanu tzw. „uśpienia”.


Pamiętajmy zatem, że walka z łuszczycą nie należy do łatwych, zaś osoby nią dotknięte czują się momentami bezradne. Jeśli dotknie i nas, nie załamujmy się – pozytywne myślenie to klucz do sukcesu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

STOP LUSZCZYCY! © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka