Zioła na łuszczycę

Na łuszczycę są leki. Na łuszczycę są maści. Na łuszczycę są też i zioła. Bo zioła to leki dzisiaj tak naprawdę mało doceniane. Inaczej było kiedyś. Zioła to potęga i moc. Sprawdźmy jakie zioła pomagają w walce z tą chorobą.


Po pierwsze …parzyć, wyciskać, mielić!


Pierwszym z ziół, które chciałam zaprezentować to aminek. To zioło zawiera bowiem furanokumaryny, tak zbawienne dla naszej skóry. Aminek większy stosuje się doustnie co powoduje spowalnianie rogowacenia się skóry. 

Kolejnym z ziół jest przywrotnik pospolity. Zioło to doskonale nadaje się do kąpieli na problemy ze skórą między innymi łuszczycą. Taką kąpiel można wykonać zaparzając przywrotnika razem z rumiankiem, krwawnikiem czy lipą. Ale o kąpielach szerzej przeczytacie w innym poście na temat łuszczycy.

Następnym z drogocennych darów natury jest łopian. Napary z łopianu, tak jak kiedyś uważano, oczyszczają krew. Zioło to należy zaparzyć (korzeń rośliny dostępny jest w każdym sklepie zielarskim), a następnie pić odwar lub stosować bezpośrednio na skórę.

Mówiąc o łuszczycy warto również wspomnieć o uczepie trójlistkowym, który jest powszechnie stosowany w Rosji właśnie w walce z łuszczycą. Zioło to jest stosowane zarówno miejscowego jak i w postaci naparów do spożycia. Dwie łyżki uczepu zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy około 20 minut pod przykryciem. Dziennie należy wypić ok. 0,75 l ziół. Z rośliny tej można także przygotować maść.Podam wam teraz przepis na maść z uczepu trójlistkowego. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu, a działa naprawdę cuda! Wyciskamy z rośliny sok, dodajemy lanolinę oraz wazelinę w równych częściach i gotowe! :) Tak sporządzoną maścią smarujemy miejsca zmienione chorobowo.

Proszę Państwa a teraz zioło bardzo pospolite. Bez urazy - mniszek lekarski. Nie znacie go? A mlecz albo dmuchawiec? Oczywiście że tak! Z mniszka sporządza się sok, który pije się w ilości kilku łyżeczek stopniowo w ciągu dnia. Mniszek oczyszcza organizm i wspomaga leczenie zmian łuszczycowych.Świetnym ziołem jest również gwiazdnica pospolita. To zioło wykorzystywane jest i do wyrobu maści i do picia. Natomiast rozgniecione ziele służyć nam może do okładów na skórę z problemem łuszczycy. Gwiazdnica łagodzi swędzenie skóry oraz świąd.

Kolejnym ziołem, które postanowiłam wam zaprezentować w poście jest wiesiołek. A w zasadzie olej uzyskiwany z tej cudownej rośliny. 


Olej z wiesiołka jest bardzo drogi. Albo inaczej, bo każdy ma inne odczucia wysokości cen: do tanich nie należy. Ale nasiona wiesiołka można moi mili wyhodować samemu, a potem wycisnąć z nich co się da w warunkach domowych. A naprawdę warto, ponieważ olej z wiesiołka jest naturalnym i najbardziej skutecznym środkiem stosowanym do walki z łuszczycą. Statystyki pokazują, że u osób zażywających ów medykament poprawia się kondycja skóry, zanikają ogniska łuszczycowe i zapalne, bez nawrotów choroby.

Zioła do wyboru do koloru!


Ziół na łuszczycę jest naprawdę wiele. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne. Nie każda bowiem metoda leczenia naturalnego na każdego podziała tak samo. Ale czyż nie warto próbować? Zioła jednakże tak jak i leki należy przyjmować z rozwagą. Według ustalonych dawek i bez ich przekraczania. Pamiętajmy, że zioła w nadmiarze mogą wywołać działania niepożądane. Proporcje muszą być starannie odmierzone, a zioła starannie przygotowane według określonych receptur. Niektórych z ziół nie można łączyć z pewnymi przyjmowanymi lekami,  dlatego przed użyciem danego zioła należy skonsultować się z lekarzem. Raczej nie zabroni, ale warto się upewnić. 

Nawilżenie ważna rzecz!


W leczeniu łuszczycy, pamiętajmy o tym zawsze, ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry. Łuszczyca charakteryzuje się suchymi, łuszczącymi się zmianami na skórze. Dzięki nawilżeniu złagodzimy te objawy. I tutaj, polecę, tak samo jak przy ziołach, Silkum. Najlepsza jak do tej pory znana mi maść na łuszczycę, egzemę, trądzik, AZS. Naturalny ziołowy skład, bez parabenów, bez sterydów - o to przecież chodzi!
Ku przestrodze!
Zioła kupujmy tylko w aptekach lub sklepach zielarskich. Jest wówczas bezpiecznie i mamy pewność co kupujemy. Kupowanie przez Internet to kupowanie z głową. Sklep naturica.pl, osobiście sprawdziłam i uważam że warto tam zamawiać kosmetyki.

Przeczytaj więcej o leczeniu łuszczycy TUTAJ.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

STOP LUSZCZYCY! © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka