Strony

Jak walczyć z łuszczycą na głowie?

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałam wam przedstawić kilka sprawdzonych sposobów na walkę z łuszczycą na głowie. 
Łuszczyca na głowie jest chyba najbardziej upierdliwą formą tej choroby. O ile pielęgnacja skóry na łokciach, kolanach czy dłoniach jest dość prosta, o tyle wykwity na owłosionej skórze sprawiają więcej problemów.

Nie martwcie się jednak - łuszczyca to nie wyrok, da się z nią żyć! Za chwile podam wam kilka fajnych, sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z łuszczyca na głowie.

Jak walczyć z łuszczycą na głowie?


www.czytelniamedyczna.pl

Preparaty ziołowe

Wiele razy czytałam o tym, że zioła są bardzo pomocne w leczeniu różnych chorób i dolegliwości w tym łuszczycy. To potwierdzone i sprawdzone. 
Kwas g-linolenowy ma bardzo dobry wpływ na leczenie łuszczycy skóry głowy. Jest on pośrednim produktem w przemianie kwasu linolenowego (niezbędny dla organizmu nienasycony egzogenny kwas tłuszczowy) do kwasu dihomo-g-linolenowego i kwasu arachidonowego.

Gdzie szukać tego kwasu?

Naturalnym źródłem tego kwasu jest olej otrzymywany z:
- nasion czarnej porzeczki
-wiesiołka jednorocznego
- wiesiołka dwuletniego
- ogórecznika lekarskiego

Szczególnie cenionymi ziołowymi preparatami wspomagającymi leczenie łuszczycy głowy są tabletki z wiesiołka, które powinny być regularnie przyjmowane 3 razy dziennie po 2 kapsułki.

Słyszeliście o Betasolu?

Betasol to lek aktywizujący układ enzymatyczny, zawierający wyciągi płynne z naowocni fasoli, korzenia łopianu, korzenia wilżyny, korzenia rzewienia, ziela skrzypu, ziela gryki, owoców bzu czarnego i liści brzozy. Zaleca się stosowanie go 3 razy dziennie po jednej łyżeczce na pół szklanki wody. 

Mieszanka ziołowa na łuszczycę skóry głowy:

kwiat bzu
liść pokrzywy
ziele fiołka trójbarwnego
korzeń mydlnicy
korzeń łopianu

Wszystkie zioła dokładnie mieszamy i robimy z nich napar. Napar z jednej łyżki tej mieszanki  na dwie szklanki wody pijemy po jedzeniu w dwóch porcjach np. jedna szklanka po obiedzie, jedna po kolacji.

Kolejną bardzo korzystnie działającą rośliną na łuszczycę głowy jest dziegieć brzozowy. O dziegciu brzozowym napisze wam więcej w kolejnych postach, więc dziś będzie tylko w skrócie.
Dziegieć brzozowy to ciemny oleisty płyn o ostrym, charakterystycznym zapachu. Wykazuje silnie działanie redukujące, odkażające, przeciwświądowe, miejscowo znieczulające, przeciwzapalne, przeciw pasożytnicze, wysuszające i przeciwgrzybiczne.
Szukajmy więc kosmetyków zawierających dziegieć brzozowy lub stosujmy preparat dziegciowy na wszystkie miejsca z łuszczycą, bez względu czy jest to skóra, paznokcie czy włosy.

Fototerapia

Fototerapia to kolejna z metod na leczenie łuszczycy skóry głowy. Gdy leczymy się ta metodą lekarz zwykle zaleca przyjmowanie na 2 godziny przed naświetlaniem psolareny, czyli substancje, które znajdują się w niektórych roślinach np. dziurawcu czy pasternaku. 
Jednak nie jest to jedyne wskazanie. Czasami stosuje się bowiem inne preparaty, które maja jedynie zastosowanie w przypadku fototerapii, są to np.: Oxolaren czy Metotrexat.

Niestety jak już wielokrotnie pisałam łuszczycy nie da się wyleczyć, możemy jedynie łagodzić jej objawy i na tym się najbardziej skupmy. 
Na nic nasze nerwy (bo one jeszcze bardziej przyspieszą i zezłośliwią wykwity skórne), na nic płacz.

Jeśli mamy zdiagnozowana łuszczycę, musimy się nauczyć z nią żyć, a pomocne będą w tym wypadku moje rady:

* Jedz ryby i używaj olejów roślinnych, bo zawierają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy D, które to są twoimi sprzymierzeńcami

* Jedz dużo czerwonych winogron, pietruszki, sałaty, marchewek i czosnku.

* Unikaj natomiast wędlin ze sklepu, mięsa wieprzowego i podrobów

* Zapomnij o istnieniu czekolady, kawy, kakao, miodu

* Ograniczaj warzywa strączkowe i ostre przyprawy

* Używki są nie dla ciebie, więc rzuć palenie i przestań pić alkohol

* Unikaj słońca

* Po umyciu włosów płucz skórę naparem z szałwii i rozmarynu

* Jeśli lubisz kąpiele, dodawaj do wody sól karnalitowa z Morza Martwego (w takim roztworze możesz też moczyć włosy)


Mam nadzieję, że moje rady choć trochę wam pomogły!

Jeśli macie jakieś inne sprawdzone sposoby wpisujcie się!

POZDRAWIAM i powodzenia w walce z łuszczycą głowy i nie tylko :)

5 komentarzy:

  1. Bardzo to skomplikowane i pewnie czasochłonne. A ja stosuję zapewne niezdrową, ale skuteczną kurację (leczenie objawowe) z efektem na pstryknięcie palcem. Na zmienioną skórę głowy nanoszę warstwę maści "Diprosalic" która zawiera steryd. Po kilku godzinach skóra staje się biała, a po dwóch dniach ściągam skorupę niczym czepek kąpielowy. Pod spodem na oko zdrowa skóra. WOW. Normalna skóra. Przynajmniej na te kilka dni. Tylko nie gadać mi tu że to niezdrowe. Morfina też nie jest zdrowa, a ludziom ciężko chorym pozwala godnie żyć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tylko jak domyć włosy po maści?Mam długie kręcone włosy, od lat używam elocom i diprocalic w płynie, włosy przesuszone a skutki marne.Prawie całą głowę mam zajetą.

      Usuń
  2. A próbowałaś myć włosy tym szamponem:
    http://naturica.pl/p/3/718/szampon-z-dziegciem-brzozowym-do-skory-glowy-i-wlosow-300ml-elfa-pharm-kosmetyki-do-wlosow.html

    Spróbuj, jest naprawdę świetny!
    Wiele osób go poleca.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie martwcie się tłustymi preparatami na skórę głowy. Włosy szybko się umyją, gdy zamiast szamponu najpierw naniesiecie na włosy odżywkę, obojętnie jaką, raz lub dwa. Później można umyć szamponem. Jeżeli chodzi o dziegieć to jest to wspaniały sprzymierzeniec dla walczących z łuszczycą. Świetnie regeneruje skórę, łatwo usunąć łuskę. Niestety nie da się stosować często bo ma specyficzny zapach. Polecam również olej kokosowy, można "szaleć". Jest bezpieczny, odżywia włosy i bardzo fajnie rozpuszcza łuski. Dobrze działa, gdy skóra głowy będzie rozgrzana (ja owijam głowę folią, wkładam czapkę i podgrzewam ciepłym strumieniem z suszarki. Jeszcze jedno, całkiem przypadkiem posmarowałam sobie na nodze jeden wykwit zielem jaskółczym (tym żółtym mleczkiem)no i... bardzo szybko zniknął...Spróbuję jeszcze raz...jeśli będzie działać, dam znać

    OdpowiedzUsuń