Dieta w łuszczycy - produkty zakazane

Dieta w łuszczycy odgrywa bardzo ważną rolę. Od tego co jemy zależy i nie tylko nasze zdrowie, ale także nasz wygląd. Jeśli spożywamy duże ilości cukru, mleka - istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystąpi u nas trądzik. Jeśli w naszej diecie zabraknie kolagenu - będziemy się szybciej starzeć i już w młodym wieku pojawią nam się pierwsze zmarszczki. Jeśli jemy dużo fast foodów - nie zdziwmy się jak pojawi się u nas cellulit... mogłabym tak jeszcze długo wymieniać. Ważne jest to by rozumieć tą zależność:

prawidłowa dieta=zdrowie


Niestety nasza świadomość tego jest bardzo mała. Przytoczę taki przykład:

Byłam ostatnio u dermatologa, by się skonsultować. Niestety trafiłam na przypadkowa panią doktor, bo mojego lekarza akurat nie było, a ja potrzebowałam szybkiej porady. Rozmawiam tak sobie z panią doktor, opisuję co mi tam dolega i mówię, ze nie wiem skąd akurat u mnie takie zmiany skórne skoro nie jem już tego, tego i tego i tak wymieniam.. nagle lekarka mi przerywa, patrzy na mnie i pyta: a dlaczego pani sobie aż tylu rzeczy odmawia, przecież to zupełnie nie ma wpływu? Zamurowało mnie! Skoro lekarz uważa, że dieta nie ma nic wspólnego z naszym zdrowiem to do kogo iść po poradę!? Pocieszam się, że jednak źle trafiłam po prostu. 

Pacjencie lecz się sam! 

Dieta w łuszczycy - produkty zakazane


Nie wiem, wierzycie mi czy nie - dieta w łuszczycy jest bardzo ważna. Przedstawiam wam dzisiaj listę produktów zakazanych w łuszczycy. Jeśli będziecie się ich wystrzegać gwarantuje poprawę wyglądu skóry i złagodzenie objawów łuszczycy.

dieta w łuszczycy

Produkty zakazane w łuszczycy


Tłuste mięsa -wieprzowina, wołowina, baranina.

Owoce morza – krewetki, małże i inne skorupiaki.

Wędliny – szynki i polędwice wieprzowe, kiełbasy, parówki, salami, hamburgery, wszystkie wędliny drobiowe oraz pasztety robione przemysłowo, wyroby garmażeryjne np. salcesony, pasztetowa, pierogi, kotlety. Dlaczego? Bo zawierają mnóstwo konserwantów - głównie dlatego.


Nabiał - tłuste sery twarogowe, żółte, pleśniowe.

Tłuszcze - margaryny miękkie i twarde – zabronione wszystko, a masło – osobom z nadwagą, otyłością, hipercholesterolemią, nadciśnieniem.

Warzywa - pomidory i przetwory je zawierające (koncentraty, przeciery, soki), ziemniaki, bakłażany papryka (wszystkie rodzaje), pieprz kolorowy i wszystkie ostre przyprawy, a także tytoń.

Śmieciowe jedzenie - chipsy, cukierki, czekolada, ciasta, frytki, pizza, piwo i reszta alkoholi, pikle, ostre jedzenie, produkty wędzone i inne mocno solone.Napoje:

Napoje gazowane – wszystkie oprócz wody zwykle zawierają duże ilości cukru, a poza tym konserwanty, substancje koloryzujące, zapachowe i smakowe. Trzeba tu wyraźnie podkreślić, że są one dla osób chorych na łuszczycę przeciwwskazane. Nadużywanie słodzonych napojów gazowanych jest dla wątroby bardzo podobne w skutkach do nadużywania alkoholu.

Alkohol i napoje alkoholowe – w przypadku chorych na łuszczycę i egzemy powinny być wyeliminowane, szczególnie piwo, bo bardzo obciąża wątrobę.


Pewnie po przeczytaniu tej listy załamałeś się? Co tu jeść jak niczego nie można? To nie tak. Ta lista produktów ma być dla ciebie wskazówką. Nie oznacza to, że zaraz masz nie jeść tych wszystkich produktów z listy. Ta lista jest po to żebyś był świadomy tego co może ci szkodzić. Przetestuj to sobie. Obserwuj się! Sprawdź czy po zjedzeniu pomidora nie jest gorzej. 

Wszystkie produkty z listy śmieciowego jedzenia, alkohol czy tytoń nie są polecane nikomu. jednak wielu osobom, nawet chorym nie przeszkadza to by sobie czasem chrupnąć chipsa ;)
Podejdź do tej listy zdroworozsądkowo. Musisz wiedzieć co może powodować nawrót choroby. Musisz być świadomy, ze dieta w łuszczycy jest bardzo ważna. Tyle na dziś.

W kolejnym artykule przedstawię ci listę produktów zalecanych w łuszczycy.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

STOP LUSZCZYCY! © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka